Pia Biondić, članica Mladeži HDZ-a imala je priliku sudjelovati na 4. modulu 6. generacije programa “Žene u politici i društvu”, koji se održao u Dubrovniku od 29. do 31. kolovoza 2025.
Ovaj hvalevrijedan program okuplja stručnjake i predavače iz područja politike, međunarodnih odnosa i političke komunikacije, a njegov glavni cilj je osnaživanje mladih žena za aktivno sudjelovanje u društvenom i političkom životu.

Tijekom trodnevnog modula polaznice su imale priliku učiti o aktualnim i važnim temama, među kojima su:
- Analiza lokalnih izbora (Blaž Pezo)
- Lobiranje u međunarodnim odnosima (Ivo Ivanić)
- Strateška autonomija Europske unije u svjetlu nove američke politike (doc. dr. sc. Tomislav Sokol)
- Politička komunikacija i javni nastup u elektroničkim medijima (radio i TV) (Dunja Lakuš i prof. dr. sc. Ivan Tanta)
Osim predavanja, sudionice su kroz praktične radionice razvijale vještine javnog nastupa i komunikacije, što je od iznimne važnosti za mlade osobe koje se žele aktivno uključiti u politički život.
Posebno smo ponosni što je Pia Biondić predstavljala našu mladež na ovom programu. Sudjelovanjem je stekla vrijedna znanja i iskustva koja će sigurno pridonijeti njezinom osobnom razvoju, ali i jačanju naše zajednice.
Organizatori programa
Ovaj značajan projekt organiziran je u suradnji Zaklade hrvatskog državnog zavjeta i Konrad Adenauer Stiftung, koji već godinama podupiru edukaciju i osnaživanje mladih politički aktivnih ljudi u Hrvatskoj.
Vjerujemo da će stečena znanja i vještine pomoći našoj Pii, kao i svim sudionicama, u daljnjem političkom i društvenom angažmanu.